ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Yüklü Cam ailesi olarak fabrikamızın hemen her alanında hayata geçirdiğimiz çevreci uygulamalarla, doğayı korumayı ve doğaya zarar vermeden üretim yapmayı kendimize misyon edindik.

Bu bağlamda hayata geçirdiğimiz uygulamalardan bazılarını, aşağıda siz değerli paydaşlarımız ile paylaşmak istedik;

  • Üretimde ve ofislerden çıkan çöplerimizi kağıt – plastik ve cam atıklar olmak üzere üç guruba ayırıp geri dönüşüme gönderimini sağlıyoruz.
  • Düzenli olarak hayata geçirdiğimiz personel eğitimlerimizde, çalışanlarımız arasında enerji tasarrufu ve doğaya karşı duyarlılık bilincinin arttırılmasına katkıda bulunuyoruz.
  • Cam işleme parkurundaki makinelerimiz için kullanılan suyu arıtma sistemi ile geri dönüştürerek çok daha uzun süre kullanımını sağlıyoruz.
  • Katı atık yönetimi kuralları çerçevesinde, üretim sürecinde kullandığımız kimyasalları depolama alnımızda belirlemiş olduğumuz alanda tutarak, atıkların su ve toprak ile temas etmeden gerekli imha ve geri dönüşüm kanallarına yönlendirilmesini sağlıyoruz.
  • Şirketimizin ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisinin minimum %20sini, 2021 yılı sonu itibarıyla fabrikamızın çatısına kurulumu tamamlanacak olan solar panellerden karşılamayı hedefliyoruz.
WhatsApp
1
Call Now Button